İnce doğal taş

Cezeri Sergisi Uniq İstanbul

Cezeri Sergisi İstanbul Maslak’ta bulunan Uniq Expo’da kapılarını Nisan 2019 itibariyle açmıştır. Sergide kullanılan Spuma Beige modelimiz serginin amacına uygun görülmüş ve uygulanmıştır. Uygulama 61 cm x 122 cm boyutlarında ince doğal taş Flexystone plakalarından yapılmıştır. Tasarımcısının istediği gerçek taş hissini ziyaretçilerine uygulama avantajları ile daha kolay vermiştir. Serginin konseptine uygun görülen ince doğal taş malzemesi ziyaretçilerine eski zaman hissini vermekte başarılı olmuştur.

Serginin Amacı

Uniq Expo’da bulunan serginin amacı; Anadolu kültürümüze ait mekanik biliminin babası olarak gösterilen Cezeri’nin keşiflerinin gelecek nesillere ilham veren hikayesidir. Kendi zamanının kısıtlı imkanları ile yaptığı mekanik keşifler serginin konusunu oluşturmuştur. 

İnce Doğal Taş Flexystone Malzemesinin Amaca Katkısı

Cezeri sergisi Uniq İstanbul Sergi tasarımcısı tarafından, yaşanılan zamanın izlerini gösterebilmek adına taş malzemesi özellikle seçilmiştir. İnce doğal taş malzemesinin sergi konseptine katkısı yaşanılan zamanın konseptini yansıtması dolayısıyla oldukça fazladır.Hafiflik, incelik ve taşıma maliyetinin az olmasının yanı sıra uygulama kolaylığı avantajına sahip ince doğal taş malzemesi sergi için ideal malzeme olmuştur. İnce doğal taş Flexystone malzemesi maliyetleri düşürme adına proje içerisinde ciddi bir etkiye sahip olmuştur. 

Cephe ince taş malzememiz için lütfen modellerimizin olduğu sayfayı inceleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir